Blog

 
 
 
 

Kyselina hyalurónová prospešná na všetky typy pokožky.

Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v pokožke a je známa svojou ohromujúcou schopnosťou zadržiavať vodu.

Čo je kyselina hyalurónová?

Vo svete kozmetiky stále prichádzajú nové trendy, rôzne nové ingrediencie sa „chvália“ svojou popularitou. Výskumy ukazujú, že kyselina hyalurónová nie je len akýmsi trendom, ale naopak, je to jedna z najlepších zložiek starostlivosti o pleť, ktoré môžete použiť.

Kyselina hyalurónová  chem. glykozaminoglykán, látka vyskytujúcej sa voľne v prírode, ktorá je prirodzenou súčasťou látok v pokožke. Kyselina hyalurónová, ako hlavný glykozaminoglykán v koži, udržiava pleť stabilnú, chránenú a s prirodzenou regeneračnou schopnosťou.

Kyselina hyalurónová pôsobí tiež ako zvlhčovadlo, znamená to, že z okolitého prostredia odvádzajú vlhkosť a tým zvlhčuje pleť. Takéto látky sa často nachádzajú hlavne  v rôznych pleťových sérach a krémoch. Napomáhajú pri hydratovaní všetkých typov pleti, čo je zvlášť prospešné pre suchú a dehydratovanú pokožku.

Celý článok...
 

Ako si užívať ten naj kúpeľný relax.

Po dlhom dni nie je nič príjemnejšie ako teplý relaxačný kúpeľ. Zapálite si sviečku, zoberiete obľúbenú knihu a nalejete pohár vína. To všetko je fajn. Pozrime sa však na zdravotné prínosy kúpeľa. Samotné kúpanie zmierňuje podráždenie spojené so suchou pokožkou a psoriázou a podporuje lepšie zaspávanie a kvalitu spánku, keďže ležanie v teplej vody pomáha k uvoľňovanou melatonínu. Skutočnosťou je, že kúpeľ sa neberie iba za účelom očistenia, ale v podstate na relaxáciu a uvoľnenie.

Ako ešte viac zdokonaliť Váš kúpeľ? Predtým ako vojdete do vody odstráňte odumreté bunky z pokožky buď mechanicky pomocou suchého kefovania alebo použite telový peeling bez plastových mikročastíc. Povzbudíte tak lymfatický systém a zlepší sa Vám krvný obeh.

Zvážte svoje kúpacie ciele, pokiaľ ide o kvalitu vášho tela a mysle. Chcete zmierniť stres nazbieraný počas celého dňa plného neodkladných termínov a chaosom? Ak áno, vyskúšajte kúpeľné soli. Soľná terapia zmierňuje opuchy a zápaly, ako aj depresiu a úzkosť. Eukalyptový kúpeľ pôsobí naviac i antisepticky a bojuje proti vírusom.

Ak potrebujete pokožku viac hydratovať skúste olejový alebo srvátkový kúpeľ. Levanduľové, vanilkové, harmančekové a šalviové oleje sú obzvlášť upokojujúce a počas niekoľkých minút sa budete cítiť uvoľnený a vaša pokožka hydratovaná. Kúpeľ by mal trvať od 15 do 30 minút.

Celý článok...
 

Tipy ako počas zimy ochrániť svoje vlasy

Každá žena túži mať úžasne vyzerajúce vlasy počas celého roka. No však zima si môže na vlasoch vybrať svoju daň. Mrazivé teploty, dážď a neustály vietor vonku spolu so suchým vzduchom spôsobeným ústredným kúrením v interiéri spôsobia, že pokožka hlavy je viac náchylná na dehydratáciu, čo vedie k suchým vlasom. Našťastie môžete začať pripravovať svoju pokožku a vlasy vopred na extréme podmienky zimy. Prekabáťte ich pomocou našich niekoľkých tipov.

1. Umývajte si vlasy minimálne

Ak je to možné, skúste si umývať vlasy iba dvakrát alebo trikrát týždenne, aby ste predišli nadbytočnému vysúšaniu. Minimalizuje tak aj množstvo sušenia fénom, požitia žehličky. Ak musíte použiť fén či žehličku ochráňte vlasy vhodných vlasovým prípravkom, ktorý ich ochráni pred teplotným šokom. 

Celý článok...
 

Leto - čas ako stvorený na intenzívnejšiu a dôslednejšiu starostlivosť o pokožku

Leto, konečne je tu. A s ním aj naša predstava o tom, aká krásna, opálená, hladká a žiarivá bude naša pokožka za pár týždňov. Realita sa však môže od tejto predstavy veľmi líšiť, a nie je vylúčené, že sa namiesto toho budeme denno-denne trápiť s potením, spálením, pigmentovými škvrnami, predčasným starnutím pleti kvôli nadmernému slnečnému žiareniu a prílišnému opaľovaniu...V panike sa potom budeme zúfalo snažiť dobehnúť zanedbanú starostlivosť o pleť ešte z čias zimy a zaobstaráme si prehnane veľa rôznych kozmetických výrobkov dúfajúc, že tak zachránime čo sa dá...  

1. Chce to malé a postupné zmeny

Tak, ako postupne zhadzujeme zimné oblečenie a meníme ich za letné, rovnako je treba zmeniť sadu našich kozmetických produktov. Prejsť z čistiacich pleťových vôd a odličovacích prípravkov, ktoré našej pleti pomáhali udržiavať vlhkosť a hydratáciu počas suchých zimných mesiacov, na také, ktoré budú svojím zložením pleť dôkladne čistiť a súčasne k nej budú veľmi šetrnné a nebudú ju zaťažovať.

Celý článok...
 

Starostlivosť o pokožku bábätiek

Aj vás pri pomyslení na bábätká napadne bezchybná, mäkučká a jemná pokožka? Nie vždy je však samozrejmosťou a dokáže nejednu maminku potrápiť. V nasledovných riadkoch vám popíšeme, čo je podstatné v starostlivosti o citlivú pokožku našich malých ratolestí.

Každý z nás si pokožku bábätka predstavuje ako úžasne jemnú, mäkkú a voňavú. V skutočnosti však môže byť suchá, šupinatá, veľmi citlivá, ba dokonca sa na nej môžu vyskytnúť zvláštne zafarbenia, najmä keď je dieťatko vo veku novorodenca...Poďme sa teda pozrieť, ako sa o pokožku bábätiek správne starať, ak nie je taká bezchybná, ako sme očakávali.

 

Celý článok...
 

Starostlivosť o vlasy počas leta.

 Pre mnohých z nás je leto tým najkrajším obdobím v roku, je to čas prázdnin, dovoleniek, príjemných   a uvoľnených stretnutí, či rozhovorov s priateľmi na terase do neskorej noci, voňavých trhovísk, horúcich záhrad, hmmm už nech je tu :-).

Leto nám však prináša aj rôzne nástrahy, napríklad v podobe príliš ostrých slnečných lúčov, ktoré (ak ich nevieme rozumne využívať a užívať) môžu našu pokožku poriadne ponamáhať. O tom, ako chrániť a udržať si zdravie našej pokožky v lete sme už písali. Ako je to ale s korunou našej krásy, s našimi vlasmi?

Ako vplýva slnko na naše vlasy?

Celý článok...
 

Pomôžte vášmu organizmu k detoxikácii zázračnou rastlinou - pŕhľavou

Pŕhľava (Urtica dioica) sa v našich záhradách a dvoroch vyskytuje bežne, takmer vždy sa jej však snažíme zbaviť, vytrhať a vyhodiť. Je to hlavne kvôli pŕhleniu, ktorým je povestná. Pamätajte však, že kedykoľvek sa pŕhľavy zbavujete, prichádzate o nespočetné výhody tejto liečivej rastliny.

Prvá písomná zmienka o použití pŕhľavy a o jej liečivých účinkoch pochádza už z čias starovekého Ríma. Odvtedy sa už pŕhľava rozšírila do celého sveta a používa sa v medicínskej praxi hlavne kvôli obsahu veľkého množstva látok a zlúčenín, ktoré pomáhajú nášmu telu a  optimálnemu fungovaniu nášho organizmu.

Celý článok...
 

Zdravé opaľovanie - cenné rady ako na to.

 

Pravidelné, mierne a nechránené vystavovanie pokožky slnečným lúčom je pre naše telo prospešné. Ak sa teda opaľujete s rozumom, môžete veľmi jednoducho a lacno docieliť zdravé opálenie. Vystavenie sa slnečným lúčom je totiž jediný spoľahlivý spôsob, ako vášmu telu dodať potrebnú dávku vitamínu D, ktorý je podstatnou zložkou pri optimalizovaní zdravia a prevenciou pred mnohými ochoreniami. Na druhej strane však platí aj to, že nezodpovedné a príliš intenzívne opaľovanie je bezpochyby škodlivé a vyžaduje si následné ošetrenie pokožky.

Celý článok...
 

Minerálna kozmetika – kozmetika bez škodlivých tenzidov.

Tenzidy sú povrchovo aktívne látky, ktoré znižujú povrchové napätie vody  a tým napomáhajú preniknúť prípravkom do pokožky a tak pomôžu k odstráneniu nečistôt. Pokožka sa vša nadmerne vysušuje.

Ghassoul (taktiež známy ako Rhassoul) a kaolín sú prírodné ílovité zložky a výborné alternatívy šetrného umývania vlasov a tela namiesto penivých prípravkov, mydla alebo šampónu. Ghassoul pochádza z pohoria Atlas v Maroku, kde ho ľudia používajú po stáročia.

Celý článok...
 

Problém zvaný psoriáza.

Je veľmi dôležité rozpoznávať potreby našej pokožky a pomôcť jej s tou správnou starostlivosťou. Najmä pokiaľ vaša pokožka podľahne určitým ochoreniam. Jedným z ochorení, ktoré postihuje približne 2 až 5% ľudí po celom svete je tzv. psoriáza. V Európe sa vyskytuje asi u 1 až 2% ľudí. Jedná sa o kožné ochorenie, ktoré postihuje tak ženy ako aj mužov, bez ohľadu na vek, najčastejšie však na ňu trpia dospelí. Príčina tohto ochorenia nie je úplne známa, odhaduje sa, že ju spôsobujú problémy imunitného systému.  I keď existuje niekoľko podskupín tohto ochorenia, psoriázu možno rozpoznať podľa niekoľkých základných vonkajších prejavov, ako sú:

  • suchá pokožka,
Celý článok...
 

Domáca starostlivosť o vaše chodidlá – poradíme Vám ako na to!

Určite to poznáte, boľavé, unavené, ba dokonca pálivé chodidlá po dlhom dni v práci, po športe, či firemnom večierku...Sú dni, keď nachodíme a nabeháme desiatky kilometrov,  večer si nohy takmer necítime a bolí nás každý každučký krok. Okrem chôdze však existujú aj iné faktory, ktoré našim chodidlám a pokožke na nich škodia. Našťastie, na všetko existuje riešenie J. Ponúkame preto prehľad najčastejších príčin boľavých chodidiel, a súčasne niekoľko tipov na to, ako chodidlám a pokožke na nich ulahodiť..

Najčastejšie príčiny boľavých chodidiel:

  • Abnormálna anatómia chodidiel: patrí sem napríklad problém s plochými nohami, nadmerne vysoká klenba, artritída, apod.
  • Obezita: Naše chodidlá nosia váhu celého nášho tela a prílišná záťaž spôsobená nadmernou hmotnosťou vedie k preťažovaniu väzív, svalov a kĺbov
Celý článok...
 

Ochrana pleti na horách.

Milujete zimné športy, lyžovanie, snowbording či sa len radi prechádzate a pozorujete horské štíty počas mrazivých zimných dní?

Vzduch vo vyšších polohách je mimoriadne suchý, množstvo kyslíka sa znižuje a slniečko je silné. Všetky tieto vplyvy môžu po niekoľkých hodinách extrémne vysušiť pleť a nechránená pokožka sa môže rýchlo spáliť.

 

Celý článok...
 

Váš sprievodca starostlivosti o pleť počas tehotenstva.


 
Čo sa deje s vašou pleťou počas tehotenstva a aké produkty pleť v tomto období potrebuje?
Pokiaľ ste kedykoľvek predtým pochybovali o význame a vplyvoch hormónov na vašu pleť, s nástupom tehotenstva sa to určite zmení. Ak budete jednou zo šťastnejších, vaša pleť sa počas tehotenstva môže rozžiariť spolu s vami a vaším krásnym pocitom, že vo svojom tele nosíte bábätko. Ak však nepatríte do tejto skupiny budúcich mamičiek, nie je vylúčené, že vás potrápi akné, zvýšená citlivosť pleti a strašiak zvaný hyperpigmentácia. V najbližších riadkoch vám ponúkame prehľad o tom, akým spôsobom môže tehotenstvo ovplyvniť stav vašej pleti a tiež pár tipov, ako sa o pleť starať.

 

Celý článok...
 

Prírodná intímna starostlivosť.

Na ľudskej pokožke rovnako ako aj slizniciach sú rôzne baktérie, ktoré sú ich prirodzenou súčasťou. Úlohou týchto baktérií je udržiavať pokožku zdravú, napomáhať a zabezpečovať prirodzené funkcie.
Baktérie vaginálnej flóry boli objavené nemeckým gynekológom Albertom Döderleinom. Tieto baktérie sa prevažne skladajú z laktobacilov a sú súhrnne označované ako vaginálna flóra. Uvedené baktérie rovnako ako kyselina mliečna, ktorú produkujú majú významný vplyv na celkovom zdraví žien. pH zdravej pošvy sa pohybuje v tzv. kyslých hodnotách, v rozmedzí 3 až 4, a je výsledkom činnosti baktérií ako sú napríklad už spomínané lactobacily. Ich prítomnosť v pošve je nevyhnutná. Kyslé prostredie a prítomnosť lactobacilov plní funkciu akéhosi imunitného mikrosystému intímnych oblastí. V prípade aj mierneho zvýšenia pH na hodnotu 5, dochádza premnoženie nie práve žiaducich mikroorganizmov.

Celý článok...
 

Akné

Akné ako kožne ochorenie je spájané hlavne s pleťou mladých ľudí a tínedžerov, veľakrát sa však zabúda na fakt, že vie potrápiť aj ženy a mužov všetkých vekových kategórií. Príznaky tohto ochorenia môžu prepuknúť z času na čas u každého z nás, preto je namieste otázka...čo spôsobuje akné u dospelých ľudí?

Jedným z hlavných faktorov, ktoré môžu mať vplyv na vznik a prepuknutie akné sú hormóny. Ľudia s mastným typom pleti mávajú väčší sklon k tvorbe akné, nakoľko vo väčšine prípadov, nadmerná tvorba kožného mazu prispieva k vzniku tohto chronického ochorenia, pričom tvorba mazu je riadená hormónmi.

Celý článok...
 

Prírodná kozmetika s ureou.

Čo je to urea a aké sú jej benefity na pokožku?

Základom zdravej mladistvo vyzerajúcej žiarivej pleti je hydratácia. Ak je pokožka dehydratovaná, začnú sa na nej vytvárať vrásky, najmä vtedy ak nie je pleť správne ošetrená. Udržaním hydratovanej pleti, môže predchádzať predčasnému starnutiu.

Malým tajomstvom, o ktorom mnoho ľudí nevie je .....UREA.

Urea je  jednou z najefektívnejších hydratačných zložiek v kozmetickej produktoch. A nachádza sa v každej zdravej pokožke. Úlohou urey v pokožke je udržiavať zdravú rovnováhu hydratácie, udržiavať pleť hebkú, pružnú a mladistvú a priniesť úľavu suchej pokožke. Jej štruktúra umožňuje absorbovať vlhkosť zo vzduchu a udržovať tak vlhkosť pokožky. Urea je prirodzene sa vyskytujúca látka nachádzajúca sa v povrchovej vrstve našej pokožky a je aktívnou súčasťou nášho prírodného hydratačného faktora, ktorý slúži na udržanie pokožky hydratovanej a chránenej.

Celý článok...
 

Prírodné farby na vlasy

Hena farba na vlasy - farba v harmónii s prírodou. 

Prírodná farba na vlasy dáva vlasom živý, svieži farebný odtieň a zdravý lesk. Farba na vlasy dokonale zmení farbu vlasov alebo oživí existujúcu farbu. Farba je jemná k vlasom, nenarúša vlasovú štruktúru a nedráždi pokožku.

Celý článok...
 

Prečo používať pleťovú a vlasovú kozmetiku bez parabénov a sulfátov?

V súčasnosti nás v rôzne média bombarduju s odkazom, že sulfáty, rovnako ako parabény sú pre nás a naše zdravie škodlivé. Prečo sa tomu tak deje? Veď celé roky sa uvedené látky používali. Čo sú vlastne parabény a sulfáty?

Celý článok...
 

Lekárska prírodná kozmetika BIOTURM

Spoločnosť BIOTURM GmbH bola založená v roku 2001.

Názov spoločnosti BIOTURM pochádza z názvu historickej vodárenskej veži, ktorá stojí na mieste sídla spoločnosti. Pomenovanie BIOTURM je kombinácia Bio a Turm (nemecké slovo pre vežu). Veža je symbolom vízie, stability a ochrany. BIOTURM je lekárska BIO kozmetika pre všetkých ľudí s problematickou pokožkou (suchá koža, alergická koža, neurodermatitída, psoriáza, akné atď.)

.

Celý článok...
 

Kokosový olej na vlasy?

O kokosovom oleji nájdete mnoho článkov. O jeho blahodarných účinkoch sa už popísalo mnoho. V poslednom čase však odborníci upúšťajú od názoru, že ide o superpotravinu, ale poukazujú hlavne na jeho jedinečné vplyvy na pokožku a vlasy.

Keď premýšľate o prínosoch kokosového oleja pre zdravie, budeme predpokladať, že posledná vec, ktorá vám príde na myseľ, je použitie jedlého rastlinného tuku na tvár, ruky či kokosový olej na vlasy.

Celý článok...
 

Prírodná zubná pasta bez fouridu – správna voľba.

Zub je živý útvar.  To, či sú zuby zdravé,  je viditeľné podľa ďasien a koruniek. Zubné korunky sú obalené zubnou sklovinou, najtvrdším materiálom v celom ľudskom tele. Až 95% zubnej skloviny tvoria minerálne látky. Agresívne kyseliny, ktoré sa vytvárajú v ústach po každom jedle,  útočia na sklovinu a vytvárajú póry, v ktorých sa usádzajú baktérie. Baktérie vytvárajú zubný povlak a následne ďalšie problémy v celej ústne dutine.

 

Celý článok...
 

Prírodná kozmetika výhodne.

Chcete používať kvalitnú prírodnú kozmetiku a nepotrápiť svoju peňaženku?

Zdá sa Vám prírodná kozmetika pridrahá? Cena prírodnej kozmetiky je hlavne odrazom jej vysokej kvality a kvality použitých zložiek - čistých certifikovaných BIO olejov a extraktov. V certifikovanej prírodnej kozmetike sú použité v čo najväčšej miere ingrediencie z kontrolovaného ekologického pestovania alebo certifikovaného zberu vo voľnej prírode. Zber surovín prebieha šetrným spôsobom, aby nedošlo k poškodeniu životného prostredia. Teda pri zrode a samotnej výrobe je braný ohľad na prírodu a životné prostredie.

Celý článok...
 

Ako sa starať o pleť.

Dodržuje princípy regenerácie pleti.

Ľudská pokožka je živá a citlivá. Reaguje na zmeny ročných období, životných situácií a životného prostredia. Tieto faktory môžu spôsobiť, že zdravá normálna pleť sa stane mastnou, suchou alebo vysokocitlivou. Typickým postupom pri výrobe kozmetických produktov je pridanie oleja na obnovu suchej pleti, to nie je však adekvátne. Pleť vtedy dostáva nesprávny signál na odstránenie základného problému. Prírodné produkty však inak.

Základom programu  prírodných produktov ponúkaných na www.bior.sk je poznanie prirodzených funkcií pleti. Produkty LOGONA dodávajú pleti počas celého dňa  dostatočnú hydratáciu a ochranu pred vonkajšími vplyvmi prostredia a stimulujú prirodzenú regeneráciu počas noci.  

Celý článok...
 

Ľubovník bodkovaný a jeho účinky.

ľubovník bodkovaný
latinský názov: Hypericum perforatum,

Ľudový názov: trezalka, svätojánska tráva, svätojánska bylina, bylina sv. Jána


 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácia o používaní cookies

Plná (Desktop) verzia