Blog

 
 
 
 

Ochrana pleti na horách.

Milujete zimné športy, lyžovanie, snowbording či sa len radi prechádzate a pozorujete horské štíty počas mrazivých zimných dní?

Vzduch vo vyšších polohách je mimoriadne suchý, množstvo kyslíka sa znižuje a slniečko je silné. Všetky tieto vplyvy môžu po niekoľkých hodinách extrémne vysušiť pleť a nechránená pokožka sa môže rýchlo spáliť.
 
Celý článok...
 

Váš sprievodca starostlivosti o pleť počas tehotenstva.


 
Čo sa deje s vašou pleťou počas tehotenstva a aké produkty pleť v tomto období potrebuje?
Pokiaľ ste kedykoľvek predtým pochybovali o význame a vplyvoch hormónov na vašu pleť, s nástupom tehotenstva sa to určite zmení. Ak budete jednou zo šťastnejších, vaša pleť sa počas tehotenstva môže rozžiariť spolu s vami a vaším krásnym pocitom, že vo svojom tele nosíte bábätko. Ak však nepatríte do tejto skupiny budúcich mamičiek, nie je vylúčené, že vás potrápi akné, zvýšená citlivosť pleti a strašiak zvaný hyperpigmentácia. V najbližších riadkoch vám ponúkame prehľad o tom, akým spôsobom môže tehotenstvo ovplyvniť stav vašej pleti a tiež pár tipov, ako sa o pleť starať.
 
Celý článok...
 

Prírodná intímna starostlivosť.

Na ľudskej pokožke rovnako ako aj slizniciach sú rôzne baktérie, ktoré sú ich prirodzenou súčasťou. Úlohou týchto baktérií je udržiavať pokožku zdravú, napomáhať a zabezpečovať prirodzené funkcie.
Baktérie vaginálnej flóry boli objavené nemeckým gynekológom Albertom Döderleinom. Tieto baktérie sa prevažne skladajú z laktobacilov a sú súhrnne označované ako vaginálna flóra. Uvedené baktérie rovnako ako kyselina mliečna, ktorú produkujú majú významný vplyv na celkovom zdraví žien. pH zdravej pošvy sa pohybuje v tzv. kyslých hodnotách, v rozmedzí 3 až 4, a je výsledkom činnosti baktérií ako sú napríklad už spomínané lactobacily. Ich prítomnosť v pošve je nevyhnutná. Kyslé prostredie a prítomnosť lactobacilov plní funkciu akéhosi imunitného mikrosystému intímnych oblastí. V prípade aj mierneho zvýšenia pH na hodnotu 5, dochádza premnoženie nie práve žiaducich mikroorganizmov.

Celý článok...
 

Akné

Akné ako kožne ochorenie je spájané hlavne s pleťou mladých ľudí a tínedžerov, veľakrát sa však zabúda na fakt, že vie potrápiť aj ženy a mužov všetkých vekových kategórií. Príznaky tohto ochorenia môžu prepuknúť z času na čas u každého z nás, preto je namieste otázka...čo spôsobuje akné u dospelých ľudí?

Jedným z hlavných faktorov, ktoré môžu mať vplyv na vznik a prepuknutie akné sú hormóny. Ľudia s mastným typom pleti mávajú väčší sklon k tvorbe akné, nakoľko vo väčšine prípadov, nadmerná tvorba kožného mazu prispieva k vzniku tohto chronického ochorenia, pričom tvorba mazu je riadená hormónmi.

Celý článok...
 

Prírodná kozmetika s ureou.

Čo je to urea a aké sú jej benefity na pokožku?

Základom zdravej mladistvo vyzerajúcej žiarivej pleti je hydratácia. Ak je pokožka dehydratovaná, začnú sa na nej vytvárať vrásky, najmä vtedy ak nie je pleť správne ošetrená. Udržaním hydratovanej pleti, môže predchádzať predčasnému starnutiu.

Malým tajomstvom, o ktorom mnoho ľudí nevie je .....UREA.

Urea je  jednou z najefektívnejších hydratačných zložiek v kozmetickej produktoch. A nachádza sa v každej zdravej pokožke. Úlohou urey v pokožke je udržiavať zdravú rovnováhu hydratácie, udržiavať pleť hebkú, pružnú a mladistvú a priniesť úľavu suchej pokožke. Jej štruktúra umožňuje absorbovať vlhkosť zo vzduchu a udržovať tak vlhkosť pokožky. Urea je prirodzene sa vyskytujúca látka nachádzajúca sa v povrchovej vrstve našej pokožky a je aktívnou súčasťou nášho prírodného hydratačného faktora, ktorý slúži na udržanie pokožky hydratovanej a chránenej.

Celý článok...
 

Prírodné farby na vlasy

Hena farba na vlasy - farba v harmónii s prírodou. 

Prírodná farba na vlasy dáva vlasom živý, svieži farebný odtieň a zdravý lesk. Farba na vlasy dokonale zmení farbu vlasov alebo oživí existujúcu farbu. Farba je jemná k vlasom, nenarúša vlasovú štruktúru a nedráždi pokožku.

Celý článok...
 

Prečo používať pleťovú a vlasovú kozmetiku bez parabénov a sulfátov?

V súčasnosti nás v rôzne média bombarduju s odkazom, že sulfáty, rovnako ako parabény sú pre nás a naše zdravie škodlivé. Prečo sa tomu tak deje? Veď celé roky sa uvedené látky používali. Čo sú vlastne parabény a sulfáty?

Celý článok...
 

Lekárska prírodná kozmetika BIOTURM

Spoločnosť BIOTURM GmbH bola založená v roku 2001.

Názov spoločnosti BIOTURM pochádza z názvu historickej vodárenskej veži, ktorá stojí na mieste sídla spoločnosti. Pomenovanie BIOTURM je kombinácia Bio a Turm (nemecké slovo pre vežu). Veža je symbolom vízie, stability a ochrany. BIOTURM je lekárska BIO kozmetika pre všetkých ľudí s problematickou pokožkou (suchá koža, alergická koža, neurodermatitída, psoriáza, akné atď.)

.

Celý článok...
 

Kokosový olej na vlasy?

O kokosovom oleji nájdete mnoho článkov. O jeho blahodarných účinkoch sa už popísalo mnoho. V poslednom čase však odborníci upúšťajú od názoru, že ide o superpotravinu, ale poukazujú hlavne na jeho jedinečné vplyvy na pokožku a vlasy.

Keď premýšľate o prínosoch kokosového oleja pre zdravie, budeme predpokladať, že posledná vec, ktorá vám príde na myseľ, je použitie jedlého rastlinného tuku na tvár, ruky či kokosový olej na vlasy.

Celý článok...
 

Prírodná zubná pasta bez fouridu – správna voľba.

Zub je živý útvar.  To, či sú zuby zdravé,  je viditeľné podľa ďasien a koruniek. Zubné korunky sú obalené zubnou sklovinou, najtvrdším materiálom v celom ľudskom tele. Až 95% zubnej skloviny tvoria minerálne látky. Agresívne kyseliny, ktoré sa vytvárajú v ústach po každom jedle,  útočia na sklovinu a vytvárajú póry, v ktorých sa usádzajú baktérie. Baktérie vytvárajú zubný povlak a následne ďalšie problémy v celej ústne dutine.

 

Celý článok...
 

Prírodná kozmetika výhodne.

Chcete používať kvalitnú prírodnú kozmetiku a nepotrápiť svoju peňaženku?

 

Zdá sa Vám prírodná kozmetika pridrahá? Cena prírodnej kozmetiky je hlavne odrazom jej vysokej kvality a kvality použitých zložiek - čistých certifikovaných BIO olejov a extraktov. V certifikovanej prírodnej kozmetike sú použité v čo najväčšej miere ingrediencie z kontrolovaného ekologického pestovania alebo certifikovaného zberu vo voľnej prírode. Zber surovín prebieha šetrným spôsobom, aby nedošlo k poškodeniu životného prostredia. Teda pri zrode a samotnej výrobe je braný ohľad na prírodu a životné prostredie.

Celý článok...
 

Ako sa starať o pleť.

Dodržuje princípy regenerácie pleti.

Ľudská pokožka je živá a citlivá. Reaguje na zmeny ročných období, životných situácií a životného prostredia. Tieto faktory môžu spôsobiť, že zdravá normálna pleť sa stane mastnou, suchou alebo vysokocitlivou. Typickým postupom pri výrobe kozmetických produktov je pridanie oleja na obnovu suchej pleti, to nie je však adekvátne. Pleť vtedy dostáva nesprávny signál na odstránenie základného problému. Prírodné produkty však inak.

Základom programu  prírodných produktov ponúkaných na www.bior.sk je poznanie prirodzených funkcií pleti. Produkty LOGONA dodávajú pleti počas celého dňa  dostatočnú hydratáciu a ochranu pred vonkajšími vplyvmi prostredia a stimulujú prirodzenú regeneráciu počas noci.  

Celý článok...
 

Ľubovník bodkovaný a jeho účinky.

ľubovník bodkovaný
latinský názov: Hypericum perforatum,

Ľudový názov: trezalka, svätojánska tráva, svätojánska bylina, bylina sv. Jána


 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácia o používaní cookies

Plná (Desktop) verzia