Náš príbeh

NÁŠ PRÍBEH ALEBO AKO VZNIKOL VÁŠ BIOR

E-shop bior.sk som založila v roku 2007, avšak jeho históriu som začala písať už oveľa skôr.

Nikdy som nebola tým šťastlivcom, ktorý sa mohol pýšiť dokonalou pleťou. Od strednej školy som neustále bojovala s akné. Stala som sa pravidelnou „zákazníčkou“ kožného oddelenia. Problémy s pleťou sa niekedy zlepšili, ale nakoniec sa zase vrátili. Stále v jednom kole.  A to som bola veľmi zodpovedná a kládla som aj veľký dôraz na stravovanie. Vždy mi bola bližšie skôr zelenina a ovocie z rodinnej záhradky a mäso bolo len občasným návštevníkom môjho žalúdka. Preto som sa rozhodla sama začať so skúmaním možností v oblasti kozmetiky.

PONUKA BIO KOZMETIKY NA SLOVENSKO

Na našom slovenskom trhu bola ponuka veľmi malá, no začala som študovať zloženia a učiť sa o rôznych prírodných či chemických zložkách v kozmetike. Moje prvé znalosti pochádzali zo zahraničia. Začala som skúmať a testovať na sebe produkty prírodnej kozmetiky. Zázraky však neprišli hneď po prvých aplikáciách. Rozhodla som sa však byť trpezlivá. Zlepšenia začali prichádzať asi tak po pol roku. Je pravdou, že v tom čase som nemala možnosť zavolať niekomu ohľadom poradenstva o používaní prírodnej kozmetiky, pretože prírodná kozmetika bola na Slovensku v ešte v plienkach.

PRVÝ IMPULZ PRE PREDAJ PRÍRODNEJ KOZMETIKY

Preto prišlo rozhodnutie, (ja som to vnímala skoro ako vnuknutie z neba) – priniesť na Slovensko vtedy už pre mňa obľúbenú značku Logona. A pomôcť tak aj ostatným Slovenkám, ktoré hľadajú pre svoju pokožku tú pravú nefalšovanú prírodnú kozmetiku. Takže samotná Logona naštartovala vznik internetového obchodu BIOR.

KOZMETIKA PRE KOŽNÉ PROBLÉMY

Postupne som ponuku rozširovala, študovala nové značky, aby si mohli nájsť naši zákazníci produkty, ktoré potrebujú. Chcela som potešiť deti, mladé žienky, ženy v zrelom veku, ale aj mužov, ktorí starostlivosť o svoju pokožku neodsúvajú na vedľajšiu koľaj.

Prírodnú kozmetiku som testovala aj počas tehotenstva, kedy pokožka prechádza rôznymi zmenami a viac sa vysušuje. A zisťovala som, aké prírodné zložky jej najviac prospievajú. Značky v ponuke som rozšírila o SANTE a opaľovaciu kozmetiku Laboratoires de Biarritz. A po narodení dieťaťa som veľmi dbala na to, aby moja dcéra mala pokožku rozmaznávanú najjemnejšími olejčekmi. Taktiež som našla tú najdokonalejšiu ekologickú drogériu sodasan.

BIO KOZMETIKA AJ PRE ALERGIKOV

Popri mojej práci, ktorá je i mojou záľubou, som sa stretla s veľa ľuďmi, ktorí zápasili z rôznymi kožnými problémami či alergiami. Chcela som pomôcť každému. Bioturm bola tá správna voľba, ktorá doplnila ponuku e-shopu. 

Pri tvorbe ponuky som nemyslela len na ošetrenie pokožky, ale aj ako každá žena som chcela vyzerať úžasne. Prírodná dekoratívna kozmetika, ktorá obsahuje len čisté prírodné farbivá a drahocenné oleje zaujala významné miesto v našom e-shope.

KOZMETIKA S CERTIFIKOVANÝM PRÍRODNÝM ZLOŽENÍM

Koncepcia našej ponuky sa nesie stále v tom istom duchu od začiatku. Ponúknuť zákazníkovi tú pravú prírodnú kozmetiku. Náš zákazník nemusí študovať zloženie, lebo ponúkame len certifikované produkty, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou a preukázateľnými účinkami. Každý produkt, ktorý zaradíme do našej ponuky si poriadne preveríme. Kde sa vyrába, čo obsahuje, aké sú jeho účinky.

Teraz po niekoľkých rokoch štúdií a testovania prírodnej kozmetiky je mojím najväčším ohodnotením, že to všetko malo zmysel, keď stretnem bývalú spolužiačku , kamarátku z detstva či starého známeho a medzi rečou vysloví: „Máš peknú pleť!“ Práve vtedy viem, že moja práca má veľký zmysel a nebola márna.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz