PREČO POUŽÍVAŤ PLEŤOVÚ A VLASOVÚ KOZMETIKU BEZ PARABÉNOV A SULFÁTOV?

V súčasnosti nás v rôzne média bombarduju s odkazom, že sulfáty, rovnako ako parabény sú pre nás a naše zdravie škodlivé. Prečo sa tomu tak deje? Veď celé roky sa uvedené látky používali. Čo sú vlastne parabény a sulfáty?

Parabény - dlhé roky sa považovali za bezpečné a používali sa v produktoch telovej, ako aj vlasovej kozmetiky. S pokrokom vo vývoji beauty produktov začali mnohí spochybňovať bezpečnosť parabénov. Pozrime sa bližšie o aké látky sa vlastne jedná. Pojmom  "parabény" sa označujú "para-hydroxybenzoáty", ktoré sa vyrábajú zo syntetických chemikálií, používaných na konzerváciu. Tieto chemické látky sa nachádzajú v krémoch na holenie, mydlách, leskoch na pery, telových mliekach, zubnej paste a stovkách ďalších produktov. To nás vedie k ďalšej otázke, a síce, pokiaľ sú parabény pre nás také škodlivé, prečo i ch výrobcovia stále používajú? Odpoveď je jednoduchá, parabény sú totiž lacné a veľmi efektívne konzervačné látky. Použitím týchto syntetických látok sa znižujú výrobné náklady a zabezpečujú sa dlhšie trvanlivosti produktov. Je dôležité na tomto mieste poznamenať, že napriek tomu, že parabény môžu prenikať do ľudského tela cez kožu, skutočné nebezpečenstvo nastáva, ak sa parabény prijímajú v potrave alebo sa priamo aplikujú na vašu pokožku.

Bolo preukázané, že parabény majú podobné vlastnosti a správanie ženský hormón estrogén. To znamená, že parabény môžu ovplyvňovať niektoré procesy v tele, ktoré sú spojené s hormonálnou aktivitou a môžu viesť k vzniku zdravotných problémov.

Produkty bez obsahu sulfátov, tiež známy pod skratkou SLS je síce lacným, zato ale silným rozpúšťadlom a odmasťovačom. Dodáva rôznym produktom napenený až penový vzhľad, formu. Používal sa hlavne v mydlách, šampónoch, v čistiacich prostriedkoch vďaka jeho odmasťovacej schopnosti. Sulfáty majú za následok podráždenie pokožky hlavy. Stalo sa vám už, že sa vám pri umývani vlasov dostal šampón do očí? Následne ste s najväčšou pravdepodobnosťou vyhodili celý šampón, nakoľko vás z neho oči doslova pálili a štípali...Nuž, aj toto je dôsledok obsahu SLS. A navyše, vplyvom sulfátov môže dôjsť k zničeniu samotných vlasových folikul, oslabeniu vlasov a ich spomalenému rastu.Sodium Lauryl Sulfate- Okrem parabénov nám odborníci radia vyhýbať sa aj sulfátom. Prečo? V Skratke

Ak si to teda zhrnieme, pokiaľ sa vyhneme používaniu produktov obsahujúcich parabény a sulfáty, môžeme očakávať zachovanie vláčnosti pokožky a vlasov. Produkty s obsahom sulfátov totiž vysušujú vlasy, vlasovú pokožku  a pleť. Naproti tomu produkty bez obsahu sulfátov veľmi jemne a šetrne čistia vašu pleť a vlasy, čo vláčnosť zachováva. Vaše vlasy samé produkujú isté množstvo prírodného mazu. Produkty bez obsahu sulfátov sú vyrábané tak, aby síce odstránili mastnotu a nečistoty z vašich vlasov, ale napomáhajú udržiavať prirodzené vlasy. Používaním prírodných produktov sa môžete vyhnúť mnohým rizikám a ohrozeniu vášho zdravia.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie