MINERÁLNA KOZMETIKA – KOZMETIKA BEZ ŠKODLIVÝCH TENZIDOV.

Tenzidy sú povrchovo aktívne látky, ktoré znižujú povrchové napätie vody  a tým napomáhajú preniknúť prípravkom do pokožky a tak pomôžu k odstráneniu nečistôt. Pokožka sa vša nadmerne vysušuje.

Ghassoul (taktiež známy ako Rhassoul) a kaolín sú prírodné ílovité zložky a výborné alternatívy šetrného umývania vlasov a tela namiesto penivých prípravkov, mydla alebo šampónu. Ghassoul pochádza z pohoria Atlas v Maroku, kde ho ľudia používajú po stáročia.

Kaolín je biely, bezželezitý minerál s jemnou štruktúrou a je možné ho nájsť po celom svete. Nazýva sa podľa čínskej oblasti Gaoling, kde bol nájdený prvý dokument o používaní tohto minerálu. Kaolín má veľké komerčné využitie a v posledných rokoch sa stáva známy aj vo výrobe hygienických kozmetických  prípravkoch.

Minerálne prípravky pracujú inak ako bežná kozmetika. Mydlá a šampóny umývajú tak, že zmenšujú povrchové napätie vody a tým umožňujú vode jednoduchšie viazať nečistoty a mastnotu. Minerálne prípravky fungujú tak, že drobné čiastočky minerálu nasajú vodu a vytvoria zmes s vysokou absorpčnou schopnosťou. Minerálna hmota viaže nečistoty, nadmerný tuk a oplachuje sa ľahko čistou vodou. Minerálna kozmetika nie je agresívna tak ako niektoré bežné mydlá a šampóny. Chráni prirodzený kyslý plášť pokožky a reguluje tvorbu kožného mazu

Minerálne prípravky majú mnoho pozitív:

  • čistia pokožku a vlasy bez poškodenia prirodzených ochranných vrstiev pokožky,
  • po použití sú vlasy hebké, lesklé, pružné a objemné,
  • postupne sa redukuje a znižuje frekvencia umývania,
  • neobsahujú syntetické farbivá,parfémy a konzervačné látky,
  • sú šetrné k životnému prostrediu,
  • neobsahujú žiadne tenzidy a látky, ktoré môžu poškodzovať zdroje pitnej vody.

V dnešnej dobe je nájdete už mnoho minerálnych produktov na trhu. Sprchové gély a šampóny, pleťovú kozmetiku –masky,  zubné pasty, minerálnu dekoratívnu kozmetiku a opaľovacie prípravky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie