Ako vybrať najlepší make-up na zrelú pleť?

S pribúdajúcim vekom je výber správneho make-upu ešte dôležitejší. Nejde už len to, aby zakryl nedokonalosti pleti či vrásky, ale nás aj ochránil pred slnečným žiarením. Aký make-up zvoliť pre zrelú pleť?  

Make-up pre zrelú pleť, teda pre ženy, ktoré už prekročili 45-tku či 50-tku, musí spĺňať viacero dôležitých kritérií. Pleť sa vekom stáva suchšou, stráca pružnosť a tvoria sa nej aj vrásky. Práve na vrásky treba myslieť aj pri výbere make-upu pre zrelú pleť. Nechceme predsa, aby sa nám make-up nahromadil vo vráskach, a tým ich ešte väčšmi zvýraznil 

Aký by mal byť make-up pre zrelú pleť?

Predovšetkým by mal byť ľahký. Mal by obsahovať viacero hydratačných prvkov či extraktov a aktívnych látok (napr. kyselina hyalurónová), za každých okolností by mal obsahovať UVA a UVB filter a poskytovať vám ochranu pred slnečným žiarením a prípadným vznikom ďalších vrások či pigmentových škvŕn. 

Make-upy pre zrelú pleť môžu byť často o niečo „mastnejšie“ a krémovejšie. Mnohé zrelé ženy často volia rôzne BB krémy či ľahké make-upy, ktoré už pleť zbytočne nezaťažujú. A tak je to aj správne. Práve prírodné make-upy plné aktívnych látok a bez chemikálií poskytnú zrelej pleti všetko, čo potrebuje a neuškodia jej. 

Skvelou voľbou pre zrelú pleť je make-up s kyselinou hyalurónovou

Ako sme už spomenuli, pri zrelej pleti je mimoriadne dôležité myslieť na jej hydratáciu. S tou vie pomôcť aj vhodne zvolený make-up. Napr. make-up Soft care od značky Sante poskytuje pleti dlhotrvajúcu hydratáciu, pleti dodá lesk a udržiava jej rovnomerný a prirodzený vzhľad. To všetko práve aj vďaka kyseline hyalurónovej, ktorú obsahuje. Je ľahký, prírodný, pleť nijako nezaťaží a môžete si vybrať hneď z viacerých odtieňov. 

Zrelú pleť treba hydratovať, ale aj chrániť. Najmä v období od marca do októbra (hoci nijako si neublížite, ak budete pleť chrániť aj celoročne) sa odporúča pleť chrániť aj make-upom s SPF. Práve slnečné žiarenie je jedným z najväčších „strojcov“ vrások. Chráňte pleť pred vznikom ďalších vrások či pigmentových a stareckých škvŕn aj vďaka tónovaciemu krému Alga Maris s faktorom SPF50. 

Samozrejme, správne zvolený make-up je síce veľká pomoc, no nie je to všetko. Nezabúdajte, že pod make-up je dôležité aplikovať aj pleťový krém s extra výživnými a hydratačnými zložkami. Prírodné denné aj nočné pleťové krémy nájdete aj v ponuke nášho e-shopu Bior.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz