NEPODCEŇUJTE ANI DÔKLADNÚ HYGIENU A DEZINFEKCIU DOMÁCNOSTI V TÝCHTO DŇOCH

V týchto dňoch dbáme na zvýšenú hygienu rúk. Ale mali by sme myslieť aj na čistotu a hygienu našej domácnosti. Spolu s našimi potravinami, drogériou či balíčkom od kuriéra sa k nám domov môžu dostať aj vírusy, ktoré môžu prežiť na povrchu predmetov rôzne dlhú dobu. Preto nepodceňujte ani dezinfekciu domácnosti! Prinášame vám pár tipov, ako udržať vašu domácnosť v čistote.

DEZINFEKCIA KUCHYNE

Kuchyňa patrí medzi miestnosti s najvyšším podielom baktérií. Je to kvôli tomu, že tu stále pripravujeme jedlo a hromadia sa nám znečistené riady. Avšak aj z vonku, po nákupe potravín, môžeme so sebou priniesť nepríjemný suvenír v podobe vírusu, ktorý sa môže držať na povrchu dlhú dobu a potenciálne ohroziť naše zdravie. 

Preto pravidelne, obzvlášť teraz v čase epidemiologickej krízy, dezinfikujte vašu kuchyňu. Ideálny je na to octový čistič, ktorý intenzívne čistí rôzne typy povrchov, neutralizuje zápach a je vhodný na dôkladné čistenie kuchyne aj kúpeľne. 

Na čo sa zamerať: vonkajší povrch chladničky, rúčka chladničky, kuchynská linka, vnútro mikrovlnky, rúčky mikrovlnky, sporák, drez, rúčka od vodovodných batérií

80(1)

KĽUČKY, VYPÍNAČE, RÚČKY A SPOL.

Octový čistič s obsahom BIO octu je vhodný aj na čistenie vecí, na ktorých sa vyskytuje najviac baktérií a vírusov. Ide predovšetkým o kľučky dverí, rúčky nábytku, okien, ale aj plastové hračky! Predovšetkým malé deti dávajú hračky do úst, čím sa im do tela dostávajú nežiadúce vírusy a baktérie. Plyšové hračky vyperte aspoň na 60-tke, pevné veci - autíčka, stavebnice, plastové komponenty - dajte do nádoby s teplejšou vodou, prilejte jeden deciliter octového čističa a nechajte chvíľu pôsobiť. Opláchnite v teplej vode.

DEZINFEKCIA KÚPEĽNE

Dezinfekcia kúpeľne by mala byť vašou pravidelnou rutinou. Veď práve v tejto miestnosti vykonávame osobnú hygienu, preto by mala byť táto miestnosť obzvlášť čistá! V kúpeľni často bojujeme s plesňami, baktériami, vodným kameňom, ale môže byť aj kontaminovaná aj vírusom a baktériami. Keďže vonku hrozí vírus a nemôžete vedieť, či sa neprenesie aj ku vám domov, pravidelne dezinfikujte kúpeľňu. 

Predovšetkým povrchy prvého stretu - keď prídete domov, s ,,kontaminovanými rukami” niečo aj pochytáte. Na to je vhodný čistič do kúpeľne na všetky povrchy, ktorý dôkladne a predovšetkým hygienicky odstraňuje silné nánosy špiny, ale aj neviditeľné baktérie a vírusy.

Na čo sa zamerať: doska WC, umývadlo, vodovodné batérie, vaňa, podlaha, obkladačky

80(2)

  • TIP NAVYŠE: ČISTENIE ZELENINY A OVOCIA

Ovocie je pre našu imunitu dôležité, preto si ho doprajte dostatok. Ale kvôli aktuálnemu stavu naozaj neviete, kto sa ovocia chytal predtým a v akom je zdravotnom stave. Preto sa zamerajte aj na jemnú dezinfekciu ovocia! Neľakajte sa, s ovocím nebudete jesť aj chemikálie. Špeciálny BIO preplachovač ovocia odstraňuje nečistoty a zvyšky z ovocia a zeleniny. Dokonca aj vtedy, ak nemá šupku, nezanechá pachuť! Jednoducho ovocie a zeleninu nastriekajte, nechajte 20-30 sekúnd pôsobiť a prepláchnite podľa potreby. 

80(3)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie