Blog

 
 
 
 

Prírodné farby na vlasy

Hena farba na vlasy - farba v harmónii s prírodou. 

Prírodná farba na vlasy dáva vlasom živý, svieži farebný odtieň a zdravý lesk. Farba na vlasy dokonale zmení farbu vlasov alebo oživí existujúcu farbu. Farba je jemná k vlasom, nenarúša vlasovú štruktúru a nedráždi pokožku.

Celý článok...
 

Prečo používať pleťovú a vlasovú kozmetiku bez parabénov a sulfátov?

V súčasnosti nás v rôzne média bombarduju s odkazom, že sulfáty, rovnako ako parabény sú pre nás a naše zdravie škodlivé. Prečo sa tomu tak deje? Veď celé roky sa uvedené látky používali. Čo sú vlastne parabény a sulfáty?

Celý článok...
 

Lekárska prírodná kozmetika BIOTURM

Spoločnosť BIOTURM GmbH bola založená v roku 2001.

Názov spoločnosti BIOTURM pochádza z názvu historickej vodárenskej veži, ktorá stojí na mieste sídla spoločnosti. Pomenovanie BIOTURM je kombinácia Bio a Turm (nemecké slovo pre vežu). Veža je symbolom vízie, stability a ochrany. BIOTURM je lekárska BIO kozmetika pre všetkých ľudí s problematickou pokožkou (suchá koža, alergická koža, neurodermatitída, psoriáza, akné atď.)

.

Celý článok...
 

Kokosový olej na vlasy?

O kokosovom oleji nájdete mnoho článkov. O jeho blahodarných účinkoch sa už popísalo mnoho. V poslednom čase však odborníci upúšťajú od názoru, že ide o superpotravinu, ale poukazujú hlavne na jeho jedinečné vplyvy na pokožku a vlasy.

Keď premýšľate o prínosoch kokosového oleja pre zdravie, budeme predpokladať, že posledná vec, ktorá vám príde na myseľ, je použitie jedlého rastlinného tuku na tvár, ruky či kokosový olej na vlasy.

Celý článok...
 

Prírodná zubná pasta bez fouridu – správna voľba.

Zub je živý útvar.  To, či sú zuby zdravé,  je viditeľné podľa ďasien a koruniek. Zubné korunky sú obalené zubnou sklovinou, najtvrdším materiálom v celom ľudskom tele. Až 95% zubnej skloviny tvoria minerálne látky. Agresívne kyseliny, ktoré sa vytvárajú v ústach po každom jedle,  útočia na sklovinu a vytvárajú póry, v ktorých sa usádzajú baktérie. Baktérie vytvárajú zubný povlak a následne ďalšie problémy v celej ústne dutine.

 

Celý článok...
 

Prírodná kozmetika výhodne.

Chcete používať kvalitnú prírodnú kozmetiku a nepotrápiť svoju peňaženku?

 

Zdá sa Vám prírodná kozmetika pridrahá? Cena prírodnej kozmetiky je hlavne odrazom jej vysokej kvality a kvality použitých zložiek - čistých certifikovaných BIO olejov a extraktov. V certifikovanej prírodnej kozmetike sú použité v čo najväčšej miere ingrediencie z kontrolovaného ekologického pestovania alebo certifikovaného zberu vo voľnej prírode. Zber surovín prebieha šetrným spôsobom, aby nedošlo k poškodeniu životného prostredia. Teda pri zrode a samotnej výrobe je braný ohľad na prírodu a životné prostredie.

Celý článok...
 

Ako sa starať o pleť.

Dodržuje princípy regenerácie pleti.

Ľudská pokožka je živá a citlivá. Reaguje na zmeny ročných období, životných situácií a životného prostredia. Tieto faktory môžu spôsobiť, že zdravá normálna pleť sa stane mastnou, suchou alebo vysokocitlivou. Typickým postupom pri výrobe kozmetických produktov je pridanie oleja na obnovu suchej pleti, to nie je však adekvátne. Pleť vtedy dostáva nesprávny signál na odstránenie základného problému. Prírodné produkty však inak.

Základom programu  prírodných produktov ponúkaných na www.bior.sk je poznanie prirodzených funkcií pleti. Produkty LOGONA dodávajú pleti počas celého dňa  dostatočnú hydratáciu a ochranu pred vonkajšími vplyvmi prostredia a stimulujú prirodzenú regeneráciu počas noci.  

Celý článok...
 

Ľubovník bodkovaný a jeho účinky.

ľubovník bodkovaný
latinský názov: Hypericum perforatum,

Ľudový názov: trezalka, svätojánska tráva, svätojánska bylina, bylina sv. Jána


 

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácia o používaní cookies

Plná (Desktop) verzia